گفتگو با پایگاه خبری چیا نیوز

دوستان گرامی با پایگاه خبری تحلیلی چیا نیوز انجام دادم که متن آن را در اختیار شما دوستان گرامی قرار میدهم

کتر سعید قاسمی
تعامل بسیار خوبی بین مجموعه شهرداری و سازمان میراث فرهنگی وجود دارد اما عملا در شهرداری اصفهان نقشه راه مناسبی جهت کمک به صنعت گردشگری وجود ندارد و در این زمینه کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان که انتظار میرفت در زمینه فرهنگی به مجموعه مدیریت شهریو شهردار محترم اصفهان با گرد آوری نظرات کارشناسان و کسانی که در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی سالها زحمت کشیده اند را گرد اوری کند در خوشبینانه ترین حالت انفعالی عمل می کند.
اساتید و فعالان صنعت گردشگری کسانی نیستند که پشت در فلان نماینده منتظر بمانند و یا فلان نماینده شورای شهر جواب تلفن اساتید بزرگ ولی گمنام صنایع دستی را ندهد.
وظیفه نمایندگان کمیسیون فرهنگی شورای شهر این است که با حفظ هویت گردشگری و تاریخی شهر اصفهان به دنبال توسعه پایدار این شهر باشند اما متاسفانه در چرخه نادرستی وارد شدند که فقط به شهرداری اصفهان فشار وارد می کند.
پیش از ایام نوروز من در مصاحبه ای گفتم که چشم تمام ایران به اصفهان است و با تمامی آقایان تماس گرفتم ولی متاسفانه آنچنان شد که دیدیم.
شهرداری اصفهان مجموعه ای را به نام باغ فدک دارد که به جای درآمد زایی از آن درامد زدایی میشود.
شهرداری اصفهان مجموعه ای از خانه های تاریخی را دارد که هر کدام میتوانند درآمد پایدار ایجاد کنند ولی متاسفانه میبینیم که در چه وضعیتی قرار دارند.
بنده نظرات کارشناسان را شنید ه ام پای درد دل های استید این حوزه نشسته ام ولی با وجود اینکه شخص اقای دکتر نوروزی هم در این زمینه صاحب نظر هستند و هم علاقه مند به توسعه پایدار با رعایت هویت تاریخی و گردشگری اصفهان ایشان نه وقت این را دارند و نه امکان پذیر است که بروند و ببینند به فرض در خانه مشروطه اصفهان در چه حالی است و یا خانه های دیگر
در مورد شورای شهر اصفهان صحبت بسیار است و بنده به عنوان یک دانشجوی رشته تاریخ و کسی که جوانی خودم را در این مسیر گذاشته ام همچنین نظرات کارشناسان و اساتید بزرگوار باید حرکتی جدی آغاز شود هر کدام هم به سهم خودمان گفتگوی بنده درد دل بود چون واقعا مردم از اسامی مصاحبه و جلسه و ...همچون خودم دل خوشی ندارند.
بنده هر روز با مردم در تماس هستم همچنین میبینم که شهردار اصفهان با چه تلاشی فعالیت میکند ولی همین افرادی که جگرشان در روزنامه ها میسوخت و اشک هایشان برای کارگران شهرداری در می آمد و کسانی که قبل از انتخابات از جوانان می گفتند دیدیم که با جوانانی که مجموعه مدیریت شهری بودند را یا خانه نشین کردند و یا عملا سوزاندند و یا مجبور به استعفا و یا در آستانه استعفا.

 منبع: http://zagros831.blogfa.com/